وبسایت شما لوبیای سحر آمیز نیست !

مارکتینگ

8 - اردیبهشت - 1396

همانطور که خریدن یک وسیله ورزشی مثل تردمیل به تنهایی اندام شما را متناسب نمی کند ، یک وبسایت هم به تنهایی نمی تواند برای شما سودی داشته باشد . راز بازدهی این دو مورد بسیار ساده است : شما باید از آن ها درست استفاده کنید .

استفاده صحیح از وبسایت در جهت بهبود کسب و کارتان همانقدر ساده است که انجام حرکات ورزشی با یک تردمیل ساده است.

 

افسانه لوبیای سحر آمیز

طبق تجربه شخصی که در شبدیز داشته ام بیش از 80 درصد کسانی که برای کسب و کارشان اقدام به راه اندازی وبسایت می نمایند به صورت لحظه ای توقع دارند که بازخورد آن را ببینند و مشتریان شان چند برابر شود . می توانم قاطعانه بگویم که آن ها اشتباه می کنند . راه اندازی یک وبسایت مانند کاشت یک دانه است که باید به آن رسیدگی کنید و آن را پرورش دهید تا در نهایت بتوانید از ثمره و محصول آن لذت ببرید .

Bean

گام اول را دقیق بردارید

وبسایت ها در ساده ترین شکلشان می توانند اطلاعات مختلفی مانند متن ، عکس یا ویدئو در اختیار مخاطبان شما قرار دهند. شما باید به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده این اطلاعات را به مخاطبان تان منتقل کنید . ابتدا لازم است محتوای تان را مشخص و دسته بندی کنید . مخاطبان تان قرار است چه چیزی از وبسایت شما دریافت کنند ؟ اخبار شما ؟ پیشنهاد و تخفیف ؟ محصولات جدید ؟ اطلاعات کامل محصولات ؟ بعد از مشخص شدن و دسته بندی محتوا با یک متخصص مشاوره کنید که چطور این محتوا را در اختیار مخاطبان قرار دهید .

 

ثابت قدم باشید

همیشه وبسایت تان را بروز نگاه دارید . در صورتی که آدرس یا اطلاعات تماس تان تغییر می کند ، سریعا این تغییرات را در وبسایت اعمال کنید . بخش های محتوایی را فراموش نکنید ، اگر کسب و کارتان محصول محور است حتما آخرین محصولات و یا اعلان در مورد محصولات جدید را روی وبسایت بارگذاری کنید . اگر پیشنهاد یا تخفیف ویژه ای دارید حتما جزییات آن را روی وبسایت منتشر کنید .

سعی کنید حداقل یکبار در هفته مطلب جدیدی منتشر کنید ، حتی اگر خبر یا پیشنهادی ندارید یک مطلب مفید در مورد کسب و کارتان تهیه کنید و روی وبسایت تان منتشر کنید . این کار علاوه بر این که وبسایت شما را جذاب و پویا می کند ، به شما کمک می کند در موتورهای جستجو نیز بهتر دیده شوید .

بدترین مساله در نظر کاربر یک وبسایت مواجهه با یک وبسایت تاریخ مصرف گذشته و قدیمی است که اطلاعات آن مربوط به میلیون ها سال قبل است !

 

از وبسایت تان استفاده کنید

استفاده از وبسایت صرفا به معنی بروز رسانی آن نیست . از مشتریان و مخاطبان تان بخواهید به وبسایت شما سر بزنند و مهم تر این که دلیل خوبی برای این کار در اختیار آن ها بگذارید. حتما در برنامه های تبلیغاتی تان از نام وبسایت استفاده کنید . اگر سامانه مشتریان یا مشابه آن را هم دارید چه بهتر ! ساز و کاری ترتیب دهید که مشتریان و مخاطبان تان به آنجا بروند و ثبت نام کنند .

وبسایت شما مثل یک تردمیل (یک وسیله ورزشی است که به نامهای دو برقی، دو درجا یا دو ثابت هم شهرت یافته‌است) است ، شما برای حفظ سلامتی و تناسب اندام از تردمیل استفاده می کنید و از وبسایت برای مدرن کردن و بهبود کسب و کارتان .

 

حرف آخر

بسیاری از افراد می گویند وقتی برای بروز رسانی و رسیدگی به وبسایت شان ندارند . من به شما می گویم که 4 تا 5 ساعت در هفته برای این کار بیشتر از کافی خواهد بود . شما می توانید برای نگهداری و بروز رسانی از کارمندان تان کمک بگیرید و یا از خدمات یک شرکت حرفه ای استفاده کنید .

لطفا از وبسایت تان استفاده کنید ، تکنولوژی شما را شگفت زده خواهد کرد .

نظر شما چیست ؟ چه راهکاری برای استفاده صحیح از وبسایت پیشنهاد می کنید ؟ چه چالشی در این زمینه پیش روی شماست ؟ حتما نظرات تان را ما با در میان بگذارید .

 

ارسلان فرضی - شبدیز

 

برای دریافت آخرین خبرها و پیشنهادات ویبان در خبرنامه ما ثبت نام کنید .

ثبت نام خبرنامه